Maciek Czemplik

gitara / akompaniament / praca z mikrofonem

Maciek Czemplik to gitarzysta jazzowy, akompaniator głównie w duetach z wokalistkami, producent, aranżer i czasami muzyk sesyjny.

Jest z wykształcenia architektem, muzyczne szlify szkolił podczas warsztatów jazzowych w Puławach i Chodzieży, a gitarowe umiejętności pod okiem Artura Lesickiego.

Jest liderem autorskiego trio jazzowego, inspirowanego nagraniami Billa Frisella i Pata Methenego w takim własnie składzie z gitarą, kontrabasem i perkusją.

 

Największą popularność zyskał dzięki swojemu kanałowi YouTube gdzie nagrywa autorskie interpretacje znanych piosenek z  wokalistkami, kanał posiada kilka tysięcy stałych subskrybentów (liczba wciąż rośnie) i jest jednym z najczęściej oglądanych tego typu kanałów.

 

http://www.youtube.com/czemplikmusic

Wiele takich duetów zaowocowało ciekawymi efektami muzycznymi, których rezultatem są występy na żywo z recitalami duetowymi przede wszystkim z Natalią Lubrano oraz Karoliną Łopuch.


Z Karoliną Łopuch współpraca zaowocowała wydaniem w 2016r. singla “Rozstroje”,który znalazł się na dwóch składankach “Odkryj” wydanej przez wydawnictwo Luna i “The Best Of Polish Smooth Jazz vol. 1” wydawnictwa MTJ.