Damian Borowiec

Fortepian

Pianista, kompozytor, prowadzący warsztaty z zakresu muzyki, teatru oraz pracy z ciałem i z głosem.

Studiował Fortepian na Wydziale Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Edukację Artystyczną na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Współpracował z Ośrodkiem “Nowy Świat” przy Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy (2010 - 2012) jako kompozytor i prowadzący warsztaty podczas projektów międzynarodowej wymiany młodzieży, a także animujących kulturalnie i społecznie dzielnicę Nowy Świat w Legnicy.

 

W latach 2012-2014 był zatrudniony w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych “Gardzienice”, pracując z zespołem aktorskim nad wykonaniem partii wokalnych w “Oratorium Pytyjskim” i wykonując muzykę (partia fortepianu oraz partie wokalne) do wszystkich przedstawień z repertuaru Ośrodka.

 

W latach 2016-2017 współpracownik Studia Kokyu działającym przy Instytucie im. Jarzego Grotowskiego we Wrocławiu, gdzie prowadził warsztaty muzyczne oraz skomponował muzykę do spektaklu „Medytacje o Kobiecie z Wydm” w reż. Przemysława Błaszczaka.

 

Damian jest kierownikiem artystycznym licznych przedsięwzięć, m. in. koncertu galowego 20-lecia Teatru Brama w Goleniowie, we wrześniu 2016r. Ostatnio pracuje wraz z etno-elektro-jazzowym trio „Tara Gayan” nad autorską płytą inspirowanej kulturą Indii.